Maďarský premiér nabídl Česku pomoc při odstraňování škod po povodních

Maďarský premiér nabídl Janu Fischerovi pomoc při odstraňování následků povodní na Moravě. Český premiér v Budapešti opět vyjádřil optimismus ohledně definitivního přijetí Lisabonské smlouvy. Fischer se v Maďarsku zúčastnil oslav dvacátého výročí pádu železné opony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

úklid po povodni v Jeseníku nad Odrou | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Třicet státníků, hlav států, premiérů, předsedů parlamentů a dalších již vysloužilých politiků oslavilo symbolické přestřihnutí hraničního plotu mezi Rakouskem a Maďarskem. Jako o jednom z klíčových momentů roku 1989 ve východní Evropě o něm mluvil Jan Fischer na slavnostním koncertě v Maďarské státní opeře.

Český premiér se ještě předtím na bilaterárních rozhovorech setkal se svým maďarským partnerem Gordonem Bajnaiem, který mu nabídl pomoc při odstraňování následků povodní na Moravě.

Fischer v rámci návštěvy Evropskou unii ubezpečil, že český prezident po úspěšném irském referendu a rozhodnutí Ústavního soudu Lisabonskou smlouvu podepíše. Navíc ale připomněl, že potřebný je ještě podpis polského prezidenta a verdikt německého ústavního soudu.

Přečtěte si také:
Jak Maďaři natrhli železnou oponu
Polákům se nelíbí klip EK připomínající výročí pádu železné opony
Počet obětí povodní na Moravě už zřejmě stoupl na třináct
Maďarská krajní pravice bude v EP žádat zrušení Benešových dekretů
Úspěch extrémistů v Maďarsku

Gregor Martin Papucsek, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme