Maďarský soud na podezřelé v kauze mrtvých uprchlíků uvalil měsíční vazbu

Čtyři muži, podezřelí z podílu na smrti desítek uprchlíků v Rakousku, půjdou do vazby. Na dobu jednoho měsíce ji nařídil okresní soud v maďarském Kecskemétu. Tři Bulhaři a jeden Afghánec jsou podezřelí, že zavinili smrt 71 běženců v chladírenském kamionu s maďarskou registrací, který ve čtvrtek našli v Rakousku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V kamionu odstaveném na dálnici A4 zemřelo přes 70 uprchlíků

V kamionu odstaveném na dálnici A4 zemřelo přes 70 uprchlíků | Zdroj: ČTK

Na verdikt soudu v Kecskemétu se čekalo celý den. Ve hře byla možnost vydání čtyř podezřelých pachatelů do Rakouska, jak o to rakouské justiční orgány požádaly.

Maďarská prokuratura však navrhovala předběžnou vazbu v Maďarsku, a to kvůli obvyklým důvodům, například, že hrozí jejich útěk či maření vyšetřování.

"Doba předběžného zadržení čtyř podezřelých byla prodloužena do 29. září," oznámil nakonec soudce Ferenc Bicskei na tiskové konferenci poté, co skončilo uzavřené jednání soudu.

Toho se zúčastnili i samotní podezřelí, kteří byli podle agentury AP předvedeni v poutech. Každý z nich si nesl lahev s vodou.

Převaděč migrantů nechal v Rakousku málem zemřít žízní tři děti. Skončil ve vazbě

Číst článek

Těla pravděpodobně syrských uprchlíků našla rakouská policie ve čtvrtek v odstaveném nákladním voze na dálnici mezi Budapeští a Vídní.

Pro podezření z podílu na tragédii byli v Maďarsku zadrženi tři Bulhaři a jeden Afghánec. Podle agentury APA jde mimo jiné o bulharského obchodníka s libanonskými kořeny, který je majitelem nákladního auta, a také o dva řidiče, Bulhara a Afghánce.

Není jasné, jak dlouho mrtvá těla byla v automobilu, který v minulosti patřil slovenskému masokombinátu Hyza a dosud nese logo této firmy. Podle maďarských úřadů vyjel do Rakouska právě z Kecskemétu v centrálním Maďarsku.

Gregor Martin Papucsek, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme