Maďarský soud poslal do vězení za krádeže pětaosmdesátiletou ženu

Soud v jihomaďarském městě Segedín poslal na rok do vězení pětaosmdesátiletou dámu. Ukradla tři zlaté prsteny a řetízek. Maďaři tuto ženu dobře znají, přezdívají jí létající Gizela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko | Foto: Comstock Images

Létající Gizela dostala tuto přezdívku už za hlubokého socialismu, kdy ještě fungovaly letecké spoje mezi Budapeští a většími maďarskými městy. Paní Gizela vykradla ráno byt v Debrecíně, sedla na letadlo a kolem poledne se už vkrádala do chaty u Dunaje. Další den už kradla v Segedíně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolupracovník ČRo v Budapešti Gregor Martin Papucsek v Dopoledním Radiožurnálu

Ona sama to ale popírá, prý v letadle nikdy neseděla. Gizela Bodnárová-Kosztárová se narodila ve městě Miškovec a v Košicích získala učitelský diplom. Spáchala více než dvě stě podobných trestných činů. Vždy se jednalo o krádeže nebo vloupání.

Odsouzená byla dvacetkrát a dohromady strávila za mřížemi dvacet roků. Naposledy ji propustili v roce 2007. Od té doby ji viní ze stále většího množství trestných činů. Žena se hájí tím, že v dětství prodělala chorobu, po které trpí kleptomanií. Jinak nepopírá, že trestné činy spáchala. Často se pak stávalo, že její rodina vyhledala poškozené a ukradené věci jim vrátila.

Gregor Martin Papucsek, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme