Maďarští policisté rozbili síť nevěstinců v Budapešti, zadrželi pět osob

Maďarská policie zlikvidovala v Budapešti síť nevěstinců i jejich dispečerské středisko a zadržela klíčové osobnosti nočního života. Mezi zatčenými je i známá postava budapešťského podsvětí Kamilló R., který se této činnosti věnoval 25 let. Příprava na rozsáhlou akci trvala osm měsíců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prostituce (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Zásah policie zahájila na dvoře nájemního domu v centru maďarské metropole, natočila jej a na své internetové stránce zveřejnila dvě videa.

U prvního videa je ozvučený pouze začátek, pak jsou vidět spoře oblečené dívky, muži ležící na zemi, na nichž klečí maskovaní policisté, na stole ležící mobilní telefony a přenosný počítač. Na konci záznamu delikventy i prostitutky policisté odvážejí.

Druhé video ukazuje zadržené předměty pachatelů – diář, v němž jsou zapsány pravděpodobně finanční částky, které pachatelé za svoji činnost inkasovali, mobilní telefony i záznamovou techniku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Gregor Martin Papucsek popisuje zásah maďarské policie proti síti nevěstinců

„Slečna chodívala přes dvůr, s obrovskou mašlí, zdaleka bylo jasné, co je zač,“ říká obyvatelka domu na rušném budapešťském bulváru, v jehož suterénu byl jeden z nelegálních nevěstinců.

„Hodinu po slečně chodili chlapíci, strašně třískali dveřmi, vždy jsme věděli, kdy přicházejí a odcházejí. Nejednou pobíhali po domě a hledali Judy, hledali Lolu,“ pokračuje.

Jednotky protiteroristického centra i pohotovostní policie udeřily také jinde v Budapešti i v nedalekém městečku Érd, kde fungovalo dispečerské středisko. Celé akce se zúčastnilo celkem 200 policistů.

Podle podplukovníka József Szigetiho z budapešťské kriminální policie telefonistky v dispečerském středisku pracovaly v devítihodinových směnách. Dívky vykonávající sexuální služby nabízely na internetu.

V síti pracovalo v době před zásahem 20 osob, v každém nevěstinci měly službu minimálně dvě dívky. Základní cena služeb byla 13 tisíc forintů, tedy přibližně 1300 korun na hodinu. Za každou další službu bylo nutné doplatit 3000 forintů.

Policie zatím obvinila pět osob, jejich okruh se ale ještě rozroste. Největším úlovkem je 55letý Kamilló R., který tuto výnosnou činnost provozoval 25 let a je jednou z nejznámějších osobností budapešťského podsvětí. Jezdil v luxusním autě, které mělo na poznávací značce slovo SEX.

Kamilló se chlubil, že má doklady o tom, že je blázen, a proto jej nemůže policie zadržet. Dohady o vysoko postavených lidech, kteří nad ním drželi ochrannou ruku, policie zatím nepotvrdila.

Gregor Martin Papucsek, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme