Při nehodě autobusu na Madeiře zemřelo 29 lidí. Většina z nich pocházela z Německa

Při nehodě turistického autobusu na portugalském ostrově Madeira zahynulo ve středu večer 29 lidí. Podle portugalského prezidenta jde výhradně o německé turisty. Německé ministerstvo zahraničí to zatím nepotvrdilo, i když připustilo řadu německých obětí. Dalších 27 lidí bylo zraněno, z toho někteří vážně, informovala místní média. Příčiny nehody vyšetřuje policie.

Madeira (Aktualizováno: 6:17 18. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České ministerstvo zahraničí nemá informace o tom, že by v autobuse byli čeští turisté. Autobus havaroval okolo 18.30 místního času (19.30 SELČ) u obce Caniço. Řidič autobusu vezoucího 55 lidí tam v zatáčce zřejmě ztratil kontrolu nad vozidlem, které vyjelo ze silnice a ve svahu se převrátilo na jeden z domů.

Mezi mrtvými je 18 žen a 11 mužů. „Za všechny Portugalce chci v této tragické chvíli vyjádřit lítost a solidaritu zvláště příbuzným obětí, jimiž jsou, jak mi bylo řečeno, výhradně Němci,“ uvedl v portugalské televizi RTP prezident Marcelo Rebelo de Sousa.

Premiér António Costa o tragédii hovořil s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Mluvčí Merkelové Steffen Siebert uvedl, že vláda v reakci na nehodu zřídila telefonní linku, na níž mohou lidé získat informace, zda jsou mezi mrtvými či zraněnými jejich blízcí.

Mezi zraněnými, z nichž někteří mají vážná poranění, jsou i řidič a průvodce, oba Portugalci. 

Agentura Lusa informovala, že několik zraněných bylo převezeno do nemocnice ve městě Funchal, které je správním střediskem ostrova.

Příčina neznámá

Příčinu nehody policie podle médií zatím nezná. Autobus havaroval v kopcovitém terénu poblíž pobřeží ostrova ještě za denního světla a za dobrého počasí

Z posledních pět let se jedná o třetí nejtragičtější nehodu autobusu v Evropě a státech bývalého SSSR.

Pouze dvě nehody byly co do počtu obětí horší. V říjnu 2015 zahynulo 43 lidí při čelní srážce autobusu s nákladním autem v jihozápadní Francii. Nejhorším pak byla nehoda v Kazachstánu v lednu 2018. V hořícím autobuse na západě země zahynulo 52 lidí.

kah, och, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme