Příčiny nehody autobusu na Madeiře stále nejsou známé. Podle svědků mohlo jít o selhání brzd

Příčiny středeční tragické nehody autobusu na Madeiře se stále ještě vyšetřují, podle svědků události však mohlo jít o selhání brzd, napsala v pátek agentura DPA. Neštěstí si vyžádalo 29 obětí na životech, zřejmě většinou německých turistů, a dalších 27 lidí utrpělo zranění, z nichž 16 je stále v nemocnici.

Funchal/Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příčiny středeční tragické nehody autobusu na Madeiře se stále ještě vyšetřují, podle svědků události však mohlo jít o selhání brzd | Foto: Duarte Sa | Zdroj: Reuters

Autobus havaroval v podvečer u obce Caniço, kde turisté v hotelu Quinta Splendida trávili velikonoční dovolenou. Lidé byli na cestě do hlavního města ostrova Funchal, kde je čekala slavnostní večeře. Řidič autobusu v zatáčce v kopcovitém terénu zřejmě ztratil kontrolu nad vozidlem, které vyjelo ze silnice a ve svahu se převrátilo na jeden z domů.

Při nehodě autobusu na Madeiře zemřelo 29 lidí. Většina z nich pocházela z Německa

Číst článek

Úřady v pátek pokračují ve vyšetřování události a v identifikaci obětí, napsala DPA. Podle svědků by za tragédií mohlo být selhání brzd vozidla. Autobus jel stále rychleji, zatímco řidič se zoufale snažil zastavit, vypověděli v portugalské televizi. Autobus při nehodě narazil do betonové zdi, na níž zanechal šrámy.

Koordinátor lékařské záchranné služby António Coelho médiím řekl, že z autobusu při havárii vypadli téměř všichni cestující. „Jenom pět lidí, mezi nimi řidič, bylo v autobusu při příjezdu záchranářů. Všichni ostatní byli mimo něj,“ uvedl Coelho. Zřejmě neměli zapnuté bezpečnostní pásy, dodal.

Ředitel nemocnice ve Funchalu podle internetového listu Observador sdělil, že hospitalizováno je stále 16 zraněných - 14 Němců a dva Portugalci. Žádný z nich není v ohrožení života, i když dva lidé zůstávají na jednotce intenzivní péče. Mezi zraněnými jsou řidič a průvodce, oba Portugalci. Řidič zatím nemohl být vyslechnut.

Původně bylo do nemocnice převezeno 28 zraněných, z toho 26 Němců. Jeden člověk - podle všeho jedna německá turistka - následně zemřel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme