Bývalý španělský král je po operaci srdce, lékaři mu zavedli tři bypassy

Bývalému španělskému králi Juanu Carlosovi I. v sobotu operovali srdce, kardiochirurgové mu zavedli tři bypassy. Nyní se bývalý panovník, který zemi vládl skoro 39 let, zotavuje na jednotce intenzivní péče madridské kliniky. V pořadí se jednalo už o sedmnáctou operaci, kterou celkově postoupil, přestože poprvé to bylo se srdcem.

Madrid Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Juan Carlos I.

Juan Carlos I. | Foto: Thermos | Zdroj: Wikimedia | CC BY 2.5

Zákrok byl dopředu plánovaný – zhruba před dvěma měsíci podstoupil Juan Carlos komplexní zdravotní prohlídku, po niž mu lékaři operaci doporučili.

Celé léto žil ale bývalý panovník normálně a byl „čilý jako rybička“. Ještě na začátku srpna se jako kapitán zúčastnil mistrovství světa v plachtění a jachtingu, které se odehrávalo ve Finsku, a se svým týmem vyhrál.

Podle španělských médií se Juan Carlos zotavuje výborně, už přijímá potravu, měl v nemocnici první návštěvy a dokonce vstal z postele. Pokud vše půjde dobře, měl by být do týdne z nemocnice venku.

Bývalý panovník předal královské žezlo svému synovi před pěti lety. Španělé si ho většinou váží, hlavně za to, že potlačil státní převrat v roce 1980. Největším problémem v očích veřejnosti jsou aféry, které vypluly na povrch v závěru jeho panování – například jeho milostné zálety.

Ľubica Zlochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme