Při požáru restaurace v Madridu zahynuli dva lidé, deset je zraněných. Příčinou bylo zřejmě flambování

Při požáru v restauraci v Madridu v noci na sobotu přišli o život dva lidé a dalších deset jich utrpělo zranění. Oba mrtví jsou mladí muži, z nichž jeden v restauraci pracoval, informovala agentura EFE. Podle svědků požár vznikl při přípravě jednoho z pokrmů u stolu. Přesné příčiny neštěstí policie vyšetřuje.

Madrid Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahují u požáru v Bronxu

Hasiči museli při zásahu evakuovat dvanáct lidí (ilustrační foto) | Foto: Amr Alfiky | Zdroj: Reuters

Podle svědků, se kterými mluvili zpravodajové španělské agentury, požár vznikl při flambování dezertu u jednoho ze stolů. Obsluha zřejmě špatně seřídila používané zařízení a plamen z něj zapálil strop italské restaurace, na kterém byly dekorace z umělé hmoty. Kvůli tomu se zřejmě požár po restauraci rozšířil velkou rychlostí.

Počet obětí požáru pekingské nemocnice vzrostl na 29. Na vině zřejmě byly hořlavé barvy

Číst článek

Část hostů se z restaurace dostala sama, některým lidem ale únikovou trasu zablokovaly plameny. Na místě zasahovalo deset sanitek a 12 požárních jednotek. Hasiči byli podle místních médií na místě požáru velmi rychle, jejich stanice se totiž nachází jen pár stovek metrů od restaurace.

„Ačkoliv jsme na místo přijeli rychle, tak se kouř rozšířil rychleji. Museli jsme provést záchranu 12 lidí,“ uvedl velitel hasičského zásahu Carlos Marín. Z deseti zraněných je šest ve vážném stavu, píše deník El País.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme