Maduro bude jednat s opozicí. Venezuelská krize se má řešit v Dominikánské republice

Venezuelu už dlouho trápí ekonomická i politická krize, kterou provázely velké protivládní protesty. Venezuelský prezident Nicolás Maduro oznámil, že je otevřený jednání s opozicí, které se má ve středu konat v Dominikánské republice.

Tento článek je více než rok starý.

Caracas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venezuelský prezident Nicolás Maduro na jednání kabinetu

Venezuelský prezident Nicolás Maduro na jednání kabinetu | Foto: Miraflores Palace | Zdroj: Reuters

Představitelé venezuelské vlády a opozice budou v Dominikánské republice řešit vleklou venezuelskou politickou krizi, kterou provázejí protivládní demonstrace. Řešit by měli kromě politické, také ekonomickou krizi země, kde se se lidem nedostává základních potřeb, včetně potravin a léků.

Na neutrálním území

Dialog mezi venezuelskou opozicí a vládou nabídl zprostředkovat bývalý španělský premiér José Luis Rodriguez Zapatero a prezident Dominikánské republiky Danilo Medina.

Podle agentury AFP Maduro učinil Maduro překvapivé prohlášení během zasedání svého kabinetu. Prezident řekl, že se k takto vedenému jednání připojí a oznámil, že do několika hodin vyšle do Dominikánské republiky delegaci.

Češi ve Venezuele zvažují návrat do vlasti. Obávají se zhoršování situace

Číst článek

Představitelé opozice s dialogem souhlasí. Koalice venezuelských opozičních stran nazvaná Kulatý stůl demokratické jednoty (MUD) uvedla podle agentury AFP, že už vypršel čas na symbolická gesta a požaduje od vlády v Caracasu skutečné kroky a vůli řešit problémy, kterým Venezuela čelí.

Ve Venezuele se v posledních měsících konaly masové protivládní demonstrace, při kterých už bylo zabito kolem 120 lidí. Trnem v oku opozice je mimo jiné vznik Ústavodárné shromáždění nakloněné Madurovi, které si přivlastnilo pravomoci parlamentu. Toto shromáždění, které vzniklo ve sporných volbách, ostatně neuznala řada zemí včetně Spojených států, ale také Evropská unie.

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme