Mafiáni a zbojníci. Tak o manažerech ČEZu mluví lidé v Sofii

Nespokojená bulharská veřejnost donutila státní úřady, aby začaly jednat o odebrání licence společnosti ČEZ a dalším distributorům elektřiny. Ne každý občan Sofie by proti ČEZu šel hned demonstrovat - ovšem tuto značku je třeba před místními vyslovovat opatrně, protože český energetický koncern v bulharské metropoli zrovna oblíbený není. Český rozhlas má v ulicích města svého reportéra Martina Ježka, který se na ČEZ ptal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé Sofie protestují proti účtům za elektřinu, které jim poslal ČEZ | Zdroj: ČTK

„Mafiáni. Sami si žijí na vysoké noze, vydělávají a přitom nás akorát okrádají. Jenom zdražují.“

„Zbojníci jedni,“ říká taxikář Dimitri. Vlastně opakuje heslo demonstrantů a na protestech také byl.

Přehrát

00:00 / 00:00

S rozzlobenými obyvateli Sofie mluvil reportér Radiožurnálu Martin Ježek

Jsou to právě občané Sofie, kteří dostávají každý měsíc účet od společnosti ČEZ za spotřebovanou elektřinu. Ovšem když člověk vysloví značku ČEZ, nikdo se na to příliš pozitivně netvářil.

Ne všichni jsou nadšení pro demonstrace a protesty proti ČEZu, ale na tom, že by se tady elektřina měla zlevnit, se shodnou de facto všichni.

„Jsou drazí, to jsou. Potřebujeme státního distributora, aby se proud zlevnil,“ říká student Georgi s kapucí na hlavě. „Všechno je drahé a elektřina ze všeho nejdražší. Ale demonstrovat jsem nebyl. Byl jsem v práci,“ dodává.

Všichni řekli, že jestli to povede ke zlevnění, ať ČEZ klidně o licenci přijde. Vláda už teď slibuje zlevnění elektřiny o osm procent, a to od března.

Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme