V Evropě a Jižní Americe proběhla akce proti italské 'Ndranghetě. Policisté zadrželi devadesát lidí

Devadesát lidí zadrželi ve středu policisté v Evropě a Jižní Americe při rozsáhlé akci proti členům italské zločinecké organizaci 'Ndranghety. Policie zasahovala v Německu, Itálii, Nizozemsku, Belgii a Kolumbii, informoval italský list La Repubblica. Zadržení jsou podezřelí mimo jiné z obchodování s drogami a praní špinavých peněz.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběr z jihoitalského městečka San Luca, které je pokládáno za kolébku kalábrijské zločinecké organizace 'Ndrangheta | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Mezinárodní akci koordinuje unijní agentura pro soudní spolupráci Eurojust, která chce podle agentury DPA o probíhajícím vyšetřování informovat v poledne na tiskové konferenci v Haagu. Na odpoledne tiskové konference ohlásily také jednotlivé národní policejní týmy.

V Německu zasáhla policie ve spolkových zemích Severní Porýní-Vestfálsko a Bavorsko. Podle portálu deníku Bild bylo prohledáno více než 100 objektů, mezi jinými i pizzerie, a to v Porýní a v Porúří. Agentura DPA uvedla, že zadržen byl i 45letý majitel pizzerie z Pulheimu u Kolína nad Rýnem, který je považován za hlavního podezřelého. Čelí údajně obvinění z „obchodu s kokainem ve velkého rozsahu“.

Dvanáctileté vyšetřování. Italská policie zadržela 104 podezřelých z napojení na mafii

Číst článek

Pašování drog

Italská policie podle listu La Repubblica zasahovala v Kalábrii, odkud 'Ndrangheta pochází. Nizozemská média přesná místa zásahů neuvádí, podle belgického listu De Standaard razii policie provedla mimo jiné na několika místech severobelgické provincie Limbursko.

Kalábrijská 'Ndrangheta patří k nejmocnějším italským zločineckým organizacím. Dominantní postavení má zejména v pašování drog do Evropy, podle italského soudce Nicoly Gratteriho, který s mafií bojuje už dlouhá léta, však operuje na všech kontinentech a svoji působnost stále rozšiřuje.

V souvislosti s únorovou vraždou slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka vyšlo najevo působení 'Ndranghety na Slovensku. Ve svém posledním článku psal Kuciak o možném zneužívání zemědělských dotací EU touto kalábrijskou mafií a o podezření na její vazby s vládními úředníky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme