Italská policie zatkla v Palermu sedm lidí z vedení sicilské mafie

Italská policie v úterý v Palermu zatkla sedm osob z nejvyšších pater sicilské mafie Cosa Nostra, informoval deník La Repubblica. Během předchozího zátahu na počátku prosince v cele skončil nový boss bossů, nástupce předloni zesnulého Salvatora „Tota“ Riiny, a s ním dalších 45 osob. Dvě z nich se rozhodly spolupracovat s policií a úterní zatýkání se zakládalo na informacích, které poskytly, napsala agentura AFP.

Palermo (Itálie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italská policie (ilustrační foto)

Italská policie (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

„Tito spolupracovníci nehráli druhé housle. Jsou to dvě osoby z vrcholu hierarchie,“ zdůraznil palermský prokurátor Francesco Lo Voi. Muži podle něj začali s policií spolupracovat méně než za měsíc po zadržení, což je neobvyklé.

V Evropě a Jižní Americe proběhla akce proti italské 'Ndranghetě. Policisté zadrželi devadesát lidí

Číst článek

„Dokazuje to neúspěch projektu, plánu znovu ustavit cupolu (nejužší vedení sicilské mafie). Z toho důvodu se rozhodli spolupracovat,“ myslí si Lo Voi.

Mezi zatčenými figurují i potomci dvou šéfů historických mafiánských rodin. Prvním z nich je 28letý Leandro Greco, vnuk zesnulého Michela Greka zvaného Papež, který svou přezdívku získal pro svou snahu usmířit znepřátelené frakce sicilské mafie. Druhý z nich, 47letý Calogero Lo Piccolo, je synem někdejšího údajného šéfa sicilské mafie Salvatora Lo Piccola.

Oba se loni 29. května zúčastnili klíčové schůze hlav sicilských mafiánských rodin, na níž byl zvolen nový boss bossů, zlatník Settimo Mineo. Toho policie zatkla v prosinci.

Podle deníku La Repubblica se jednotlivé klany chtěly znovu spojit a reorganizovat obchod s drogami i sázení prostřednictvím internetu. Nejužší vedení mohl svolat jen boss bossů Toto Riina, který zemřel v listopadu 2017.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme