Majitel klenotnictví zastřelil ve Francii lupiče, policie ho vzala do vazby

Na východě Francie vzal majitel klenotnictví znovu spravedlnost do svých rukou. Zastřelil muže, který přepadl jeho obchod a chtěl si odnést hodinky. Policie vzala střelce do vyšetřovací vazby. Už několik hodin po incidentu obchodníka podpořily stovky lidí na sociálních sítích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamerový záznam ze zlatnictví v Říčanech | Foto: Policie ČR

Tříčlenná skupina lupičů přepadla klenotnictví na hlavní třídě ve městě Sezanne v Champagni, osmdesát kilometrů jižně od Remeše. Dva muži hlídali venku a třetí vstoupil dovnitř s plynovou pistolí a požadoval hodinky.

Majitel obchodu vytáhl zbraň a čtyřikrát na muže vystřelil, ten svým zraněním chvíli poté podlehl. Policie vzala majitele klenotnictví do vyšetřovací vazby a zkoumá, jestli byla jeho obrana přiměřená.

Ve Francii je to v krátké době podruhé, kdy majitelé klenotnictví vzali spravedlnost do svých rukou a zlodějům se postavili.

V září došlo k podobnému incidentu v Nice, kde majitel zastřelil devatenáctiletého zloděje a byl obviněn z nepřiměřené obrany. Desítky tisíc lidí požadovaly na sociálních sítích jeho propuštění.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme