VIDEO: Malajsijská policie zničila válcem přes 1000 zařízení na těžbu bitcoinů. Zabavila je při zátahu

Malajsijská policie při zátahu proti nelegálnímu odběru elektřiny ve spolupráci s elektrárenskou společností Sarawak Energy zabavila 1069 zařízení na těžbu bitcoinů. A tato zařízení se rozhodla zničit tak, že je rozložila na parkovišti u policejního ředitelství a rozdrtila je válcem.

Kuala Lumpur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Video z akce zveřejnil minulý týden místní zpravodajský server Dayak Daily a od té doby si získalo popularitu na sociálních sítích. Celková hodnota zničených zařízení činila 5,3 milionu malajsijských ringgitů (27,3 milionu Kč).

Cena bitcoinu spadla pod 30 000 dolarů. Pokles táhne dolů všechny kryptoměny

Číst článek

Policie zabavila zařízení při šesti různých raziích, které se uskutečnily od února do dubna kvůli podezření z krádeže elektřiny. Policie se rozhodla zařízení raději rozbít než prodat. Například Čína zabavená zařízení prodává v aukcích.

Zástupce policejního komisaře Hakemal Hawari televizi CNBC řekl, že těžaři zřejmě ukradli elektřinu za dva miliony USD (43,5 milionu Kč).

Kvůli čínským opatřením proti kryptoměnám klesá jejich hodnota. Od pátku spadla o 300 miliard dolarů

Číst článek

Takzvaná těžba kryptoměn je energeticky náročný proces, při kterém vznikají nové bitcoiny. Když lidé těží, znamená to, že musejí vyřešit složitý matematický problém za pomoci vysoce specializovaného počítače. Provoz těchto strojů na plný výkon spotřebovává velké množství energie, což může ohrozit lokální energetické sítě.

Těžba kryptoměn v Malajsii není nelegální, platí tam ale přísné zákony týkající se spotřeby energie. Těm, kdo manipulují s elektrickým vedením, hrozí podle zákona o dodávkách elektřiny pokuta až 100 000 ringgitů (přes 515 000 Kč) a pět let vězení.

Cambridgské centrum pro alternativní finance odhaduje, že Malajsie se na celosvětové těžbě bitcoinů podílí z 3,44 procenta. To ji řadí mezi deset největších těžařských destinací.

Žebříček zemí s nějvětším podílem tšžby bitcoinů

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme