Malajsie obvinila dvě ženy z vraždy Kim Čong-nama, hrozí jim trest smrti

Malajsie ve středu oficiálně obvinila dvě ženy, které se podílely na zabití Kim Čong-nama, nevlastního bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una. Cizinky, pocházející z Indonésie a Vietnamu, mu potřely obličej nervovým plynem. Podle prokuratury se tak dopustily vraždy, a pokud je soud uzná vinnými, hrozí jim až trest smrti. Obě se hájí tím, že se domnívaly, že jde o žert při natáčení pořadu skrytou kamerou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena podezřelá z vraždy Kim Čong-nama na záznamu bezpečnostní kamery. | Zdroj: Reuters

Malajsijské úřady zatím zvažují, zda obviní i severokorejského muže, kterého v souvislosti se smrtí Kim Čong-nama zadržely.

Kvůli smrti bratra současného vůdce se mezi Malajsií a KLDR strhla diplomatická bitva. Pchjongjang požadoval vydání těla a snažil se zabránit provedení pitvy. Ta později určila, že ženy při útoku použily nervový plyn VX , který OSN považuje za chemickou bojovou látku.

Starší sourozenec současného autoritativního vládce Severní Koreji si na vládu v zemi nedělal nároky. Dlouhodobě žil v exilu. Zemřel 13. února krátce poté, co na něj ženy na letišti v Kuala Lumpuru nervový plyn nastříkaly.

Jakub Lucký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme