Mali propustilo tři ženy ze skupiny zadržovaných vojáků z Pobřeží slonoviny, dalších 46 je uvěznených

Mali propustilo tři vojačky ze skupiny 49 zadržovaných vojáků z Pobřeží slonoviny. Malijská vládní junta skupinu zadržela před sedmi týdny na letišti v Bamaku, považuje je za žoldnéře. O propuštění v sobotu informovaly úřady Pobřeží slonoviny a Toga, uvedla agentura AFP.

Bamako (Mali) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáci z Mali na patrole

Vojáci z Mali na patrole | Zdroj: Reuters

„Prozatímní malijský prezident Assimi Goita souhlasil s propuštěním některých vězňů,“ uvedl na tiskové konferenci tožský ministr zahraničí Robert Dussey. „Prezident Toga si cení tohoto humanitárního gesta,“ dodal ministr a upřesnil, že propuštění vojáci jsou ženy.

Český generál Hasala převzal velení vojenské mise Evropské unie, v Mali povede zhruba 700 vojáků

Číst článek

Na tiskové konferenci byli i představitelé Mali a propuštěné ženy v uniformách. Vojačky by se během neděle měly přes Togo vrátit do Abidžanu, uvedla agentura Reuters s odkazem na místní televize.

Neozbrojení vojáci v uniformách přiletěli do Mali 10. července, Bamako je 10. srpna obvinilo z „pokusu o narušení vnější bezpečnosti státu“. Abidžan však tvrdí, že vojáci byli na misi v rámci logistické podpory mise OSN v Mali MINUSMA a požaduje jejich propuštění.

V současné době probíhá několik jednání o jejich propuštění, angažuje se v nich například tožský prezident nebo malijští náboženští představitelé, píše AFP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme