Ozbrojenci na východě Mali zabili 24 vládních vojáků. Čechů, kteří jsou v zemi na misi, se útok nedotkl

Při pondělním útoku na východě Mali zemřelo 24 malijských vojáků. Na jednotku zaútočili ozbrojenci na východě země u hranic s Nigerem. Při odvetné přeshraniční operaci malijské a nigerské jednotky zabily 17 ozbrojenců a asi sto jich zajaly. K útoku se zatím podle úřadů nikdo nepřihlásil. Čechům, kteří jsou v Mali na vojenské misi, se podle ministerstva obrany nic nestalo.

Bamako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česko má v Mali aktuálně 118 vojáků. | Zdroj: Armáda ČR

Podle malijské armády ozbrojenci na motorkách zaútočili na společnou patrolu malijských a nigerských vojáků v regionu Gao na východě země. Útok následoval po několika vojenských operacích v centrálním Mali.

Při útoku na vojenskou základnu v Mali zemřelo 53 vojáků. Podle armády šlo o teroristický útok

Číst článek

Při kterých armáda o víkendu zabila víc než 15 radikálů. Mali se s islamistickými ozbrojenci potýká od roku 2012. V zemi působí i česká výcviková mise, podle mluvčího ministerstva obrany Jana Pejška by její vojáci měli být v pořádku.

„Čeští vojáci působí v jiných oblastech. V hlavním městě Bamaku a ve výcvikovém kempu Koulikoro a to je v úplně jiné oblasti Mali,“ řekl Radiožurnálu Pejšek.

Česká armáda je v Mali šest let, aktuálně tam má 118 vojáků.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme