Při útoku ozbrojenců na vesnici v Mali přišlo o život nejméně 20 místních. Identita pachatelů není jasná

Nejméně 20 vesničanů přišlo v noci na pátek o život při útoku ve vesnici Ogossagou v centrálním Mali, kde už loni v březnu při útoku etnických Dogonů přišlo o život asi 160 příslušníků pasteveckého kmene Fulani. Kdo za nejnovějším násilím stojí, zatím není zcela jasné. S odvoláním na sdělení malijských úřadů o tom v pátek informovala agentura AFP.

Bamako (Mali) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

příslušníci malijské stabilizační jednotky OSN MINUSMA

příslušníci malijské stabilizační jednotky OSN MINUSMA | Foto: FW1F/William Maclean | Zdroj: Reuters

O dvaceti mrtvých AFP informoval hlavní představitel vesnice Aly Ousmane Barry. Podle něj se na počítání mrtvých podíleli zdravotníci i armáda. Barry doplnil, že útok spáchalo asi 30 ozbrojených mužů, kteří do vsi dorazili pouhých několik hodin po odchodu malijských vojsk. Útočníci podle něj část vesnice zapálili.

Mali nabere 10 000 vojáků, kvůli boji s džihádisty chce armádu zvětšit o polovinu

Číst článek

Mali se už přes pět let potýká s radikálními islamistickými ozbrojenci, kteří se v roce 2013 pokusili o státní převrat. Radikálové nyní ovládají rozsáhlé území na severu země a rozšiřují svůj vliv i v centrální části. Relativně časté jsou také útoky páchané příslušníky znepřátelených kmenů.

V Mali působí od roku 2014 francouzská protiteroristická mise Barkhane, která teď čítá asi 4500 vojáků. V zemi je také asi 120 českých vojáků ve výcvikové misi Evropské unie. Kromě toho tam působí jednotky stabilizační mise OSN MINUSMA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme