Při skoku do vody spadl na skálu. Na Mallorce zemřel čtyřiadvacetiletý český turista

Na španělském ostrově Mallorca zemřel v pátek večer čtyřiadvacetiletý český turista. Při skoku do vody spadl na skálu. Mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová v sobotu řekla, že mladý muž byl s kamarády na dovolené s cestovní kanceláří Blue Style a byl pojištěn.

Madrid/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostrov Mallorca (ilustrační foto) | Zdroj: pxhere | CC0 Public domain,©

Lagronová upřesnila, že neštěstí se stalo kolem půl osmé večer ve městě Manacor, které leží ve východní části ostrova. Tělo se našlo ve skalách v místě S’illot.

V Bavorsku se utopil muž z Domažlicka. Během letní turistické sezony v zahraničí zemře kolem stovky Čechů

Číst článek

„Dle výpovědi svědků k úmrtí došlo skokem do vody ve skalnaté oblasti. Muž skákal ze skály dolů a bohužel neskočil do vody, ale dopadl na skálu,“ řekla mluvčí ministerstva.

Mluvčí cestovní kanceláře Blue Style Václav Nekvapil řekl, že se neštěstí stalo mimo areál hotelu. Situaci nyní řeší pojišťovna. „Někteří členové skupiny požádali o předčasný návrat domů,“ dodal.

Dva čeští turisté se minulý týden utopili na dovolené v Bulharsku. Další český turista zemřel minulý týden v Egyptě na následky napadení žralokem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme