Čech zatčený na maltském ostrově Gozo zůstane ve vazbě. Soud má obavy, že by mohl utéci

Maltský soud odmítl na kauci propustit Čecha, kterého policie tento týden zatkla na ostrově Gozo na základě evropského zatykače. Informovala o tom maltská média. Ta Čecha identifikovala jako 40letého Marka Drgu, o jehož vydání maltské soudy rozhodovaly i před rokem. Tehdy jej maltská justice vydala do České republiky, kde byl poté podle svého právního zástupce u soudu první instance odsouzen za daňové podvody.

Valetta, Malta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Soud o případném propuštění českého občana rozhodoval v pátek a soudkyně se podle listu Times of Malta nakonec rozhodla ponechat jej ve vazbě. Podle ní neexistují dostatečné záruky, že se nebude vyhýbat dalšímu soudnímu jednání. To je naplánované na 13. února.

Boj proti zlatým vízům. Evropská komise chce zpřísnit podmínky pro nakupování občanství

Číst článek

Drga stanul před maltským soudem už loni v lednu poté, co byl zatčen na základě jiného mezinárodního zatykače. Tehdy šlo o stíhání v případě takzvaných karuselových podvodů, při nichž se předstírá obchodní činnost mezi zeměmi EU, aby mohl být stát okraden tím, že vrátí obchodníkům údajný přeplatek DPH. Tentokrát byl zatykač vydán rovněž v souvislosti s obviněním z daňových podvodů a napomáhání trestnému činu.

Drgův obhájce Roberto Montalto maltským médiím řekl, že jeho klient byl v České republice odsouzen a proti verdiktu se odvolal. České úřady mu prý dovolily před zahájením odvolacího procesu vycestovat. Na Maltu se vrátil loni v říjnu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme