Manažera Trumpovy kampaně zadržela policie. Údajně napadl reportérku

Floridská policie zadržela šéfa volebního štábu amerického kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa. Dvaačtyřicetiletého Coreyho Lewandowskiho viní z ublížení na zdraví. Na začátku března měl napadnout reportérku zpravodajské sítě Breitbart. Policie dokonce zveřejnila video, kde Lewandowski novinářku prudce strhne, když se snaží promluvit s Donaldem Trumpem. Manažer vinu odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotografie z Trumpova mítínku 8. března. Vlevo je reportérka Michelle Fieldsová, ke které se rukou natahuje šéf Trumpova volebního štábu Corey Lewandowski | Zdroj: Reuters

Incident se odehrál 8. března na Trumpově mítinku. Novinářka Michelle Fieldsové podle agentury AP tvrdí, že ji Corey Lewandowski během pokusu oslovit Trumpa agresivním zmáčknutím ruky způsobil modřiny.

Trump již dříve označil obvinění Fieldsové za smyšlené. Fieldsová v reakci na jeho prohlášení zveřejnila na twitteru fotografii své ruky s modřinami. Trump nadále trvá na Lewandowskiho nevinně.

Manažera nyní čeká soud. Hrozí mu až rok vězení nebo pokuta v přepočtu 25 tisíc korun.

Konflikt s Fieldsovou není jediný, do kterého se Lewandowski dostal. Při jiném březnovém Trumpově mítinku vyvedl za límec jistého protestujícího. Vše tehdy zachytily kamery.

ČTK, Jakub Lucký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme