Muž pobodal v Manchesteru tři lidi, útok vyšetřuje protiteroristická policie

Muž vyzbrojený kuchyňským nožem pobodal v pondělí večer v centru Manchesteru na stanici železnice a tramvaje tři osoby - muže, ženu a policistu. Informoval o tom server BBC s odvoláním na policii. Agresora zadrželi policisté, kteří se nyní snaží odhalit jeho motiv. Útok vyšetřuje protiteroristická policie, podle níž ale nehrozí žádné další nebezpečí. Podle bulvárního deníku Daily Mail křičel muž „Alláh“, což ovšem jiné zdroje nepotvrdily.

FOTO UVNITŘ Manchester (Aktualizováno: 11:32 1. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Asi padesátiletý muž a žena stejného věku byli převezeni do nemocnice. Podle policie se nacházejí ve vážném, avšak nikoli život ohrožujícím stavu.

Rekordní počet, o irský pas letos požádalo téměř 190 tisíc britských občanů

Číst článek

Policista byl raněn do ramene a po ošetření ho dnes ráno propustili z nemocnice. V oblasti byla posílena bezpečnostní opatření.

Situaci popsal producent živého vysílání rozhlasové stanice BBC 5 Sam Clack, který byl shodou okolností „velmi blízko té nejděsivější věci“. Nejprve na tramvajové zastávce spatřil pobodaného muže a posléze uslyšel výkřik, uvedl.

„Žena srdceryvně křičela, vypadalo to, jako by se prali. Viděl jsem, jak se k němu blíží policisté v reflexních vestách. Přiblížil se ke mně,“ líčí útok Clack. „Sklopil jsem pohled a zaznamenal jsem, že drží nůž s černou rukojetí, s ostřím dlouhým dobrých 30 centimetrů“ dodal.

Policisté proti útočníkovi použili pepřový sprej a elektrický paralyzér. „Byl velmi agresivní a rozhodně měl v úmyslu napáchat víc škody, než se mu skutečně povedlo,“ konstatoval Clack.

„Dokud budete bombardovat cizí země, tyhle sr***y se budou opakovat,“ řekl podle Clacka agresor v okamžiku, kdy jej policisté drželi paralyzovaného na zemi. Podle policistů byl útočník zneškodněn „během několika minut“.

„Událost obyvatele znepokojila, ale rád bych zdůraznil, že incident již skončil, muž byl zadržen a nemáme informace, že by v tuto chvíli existovala nějaká rozsáhlejší hrozba,“ uvedl policejní velitel Rob Potts ve svém prohlášení.

Stupeň ohrožení terorismem je v Británii v současnosti druhý nejvyšší. To znamená, že situace je „závažná“ a hrozba útoku je velmi pravděpodobná. Při bombovém útoku na koncertě americké zpěvačky Ariany Grande zemřelo v květnu 2017 v Manchesteru 22 lidí a desítky dalších utrpěly zranění.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme