Tajfun Kammuri si na Filipínách vyžádal 10 mrtvých. Zhruba 345 tisíc lidí čeká v evakuačních centrech

Bilance mrtvých po ničivém tajfunu, který v pondělí zasáhl provincie ležící jižně od filipínské metropole Manily, vystoupala na deset. S odvoláním na středeční sdělení filipínských úřadů o tom informovala agentura Reuters.

Manila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé Filipín po tajfunu Kammuri | Zdroj: Reuters

Tajfun Kammuri zasáhl Filipíny v pondělí v noci a evakuovány kvůli němu musely být tisíce lidí. V důsledku nepříznivého počasí byly rovněž zrušeny stovky letů, uzavřeny byly školy i vládní budovy.

Podle filipínských úřadů právě evakuace lidí do bezpečí zabránila větším ztrátám na životech.

Silný tajfun Kammuri pustoší Filipíny. Domovy opustilo přes 300 tisíc lidí, úřady hlásí čtyři oběti

Číst článek

V oblasti Bicol přišlo o život pět lidí, tři z nich utonuli. Dalších pět lidí přišlo o život jižně od hlavního města. Zhruba 345 000 lidí stále čeká v evakuačních centrech na oznámení úřadů, že se mohou vrátit zpátky do svých domovů.

Mluvčí filipínského úřadu pro řešení následků živelných pohrom Mark Timbal uvedl, že tajfun strhával střechy budov a vyvracel stromy. Nyní ale živel zeslábl a posouvá se směrem k Jihočínskému moři. Bouři provází vítr o rychlosti zhruba 100 kilometrů v hodině a Filipíny by měla opustit ještě ve středu.

Filipíny každoročně zasáhne asi 20 tajfunů či bouří, které připraví o život stovky lidí. Nejničivější byl tajfun Haiyan, který si v listopadu 2013 vyžádal více než 7350 mrtvých či pohřešovaných.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme