Televize Fox News zrušila pořad, který podporoval Trumpovu teorie o ukradených volbách

Americká televizní stanice Fox News zrušila pořad moderátora Loua Dobbse, jenž přiživoval nepodložená tvrzení někdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa o manipulacích v listopadových volbách. Informují o tom světové agentury s odvoláním na oznámení Fox News. Zatím není jasné, zda se ekonomický novinář a hlasitý Trumpův zastánce na obrazovce této televize objeví v jiném pořadu.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dobbs opakoval tvrzení o „ukradených volbách“ exprezidenta Trumpa, jenž odmítal uznat porážku v loňských volbách (ilustrační foto) | Foto: Jim Bourg/Pool | Zdroj: Reuters

Zprávy o zrušení pořadu se objevily nedlouho poté, co americká firma Smartmatic, která dodává elektronické hlasovací systémy, podala žalobu mimo jiné na Fox News a její moderátory, včetně Dobbse, kvůli vyjádřením o údajně zmanipulovaných prezidentských volbách.

Ve Fox News loni zazněla obvinění, že se firma podílela na vychýlení volebních výsledků ve prospěch pozdějšího vítěze Joea Bidena. Firma se nyní domáhá odškodného ve výši 2,7 miliardy dolarů (58 miliard korun) za pomluvu a poškození dobré pověsti.

Společnost Fox News Media v pátečním prohlášení nicméně uvedla, že zrušení pořadu je součástí plánované rutinní obměny programů. K samotné žalobě firma už ve čtvrtek podotkla, že je „pyšná“ na to, jak loni prezidentské volby pokrývala.

YouTube prodloužil blokaci Trumpova účtu na neurčito. Jeho právníku Giulianimu zakázal vydělávat

Číst článek

Dobbs konec pořadu neokomentoval. Pětasedmdesátiletý moderátor ekonomickou show začal vysílat na kanále Fox Business v roce 2011 a od té doby se pořad zařadil mezi jedny z nejsledovanějších programů na tomto kanále, podotkla agentura AP.

Dobbs opakoval tvrzení o „ukradených volbách“ exprezidenta Trumpa, jenž odmítal uznat porážku v loňských volbách. Tým bývalého šéfa Bílého domu volební výsledky napadl v desítkách žalob u amerických soudů, ale tvrzení o zmanipulovaných volbách před nimi neprokázal, soudci jeho stížnosti zamítli.

Dobbs podle listu The Guardian tyto teorie ve svém pořadu přiživoval, ačkoliv sám přiznal, že pro ně není důkaz. „Osm týdnů od voleb a pořád nemáme prokazatelný, hmatatelný důkaz zločinů, o kterých všichni vědí, že byly spáchány,“ prohlásil Dobbs v lednu. Poslední díl jeho pořadu televize odvysílala v pátek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme