Manželka českého diplomata unikla díky imunitě zatčení

Americké úřady ve Washingtonu vyšetřují případ manželky českého diplomata, která při nákupech nechala více než půl hodiny v uzamčeném autě na parkovišti ročního chlapce. Policie státu Maryland to - vzhledem k tragickým případům z minulosti - považuje za trestný čin. Matka za to málem skončila ve vězení, zachránila ji jen diplomatická imunita.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hypermarket s parkovištěm | Foto: Jan Rosenauer

Manželka vysoce postaveného českého diplomata ve Washingtonu nechala při nákupech v hypermarketu dítě více než půl hodinu v uzavřeném autě na parkovišti. Plačící nemluvě v uzamčeném voze zahlédli ostatní zákazníci a přivolali záchranáře. Po dalších deseti minutách se matka vrátila s plným nákupním košíkem.

Policie ze státu Maryland ji nezadržela, protože respektovala diplomatickou imunitu rodiny pracovníka české ambasády. Podle internetového serveru NBC4 by v jiném případě policie zatkla každého, kdo by nechal dítě v uzavřeném autě. Za zanedbání péče, které je v tomto případě v Marylandu trestné, hrozila ženě pokuta ve výši 500 dolarů a až 30 dní vězení.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme