Manželka českého diplomata unikla díky imunitě zatčení

Americké úřady ve Washingtonu vyšetřují případ manželky českého diplomata, která při nákupech nechala více než půl hodiny v uzamčeném autě na parkovišti ročního chlapce. Policie státu Maryland to - vzhledem k tragickým případům z minulosti - považuje za trestný čin. Matka za to málem skončila ve vězení, zachránila ji jen diplomatická imunita.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hypermarket s parkovištěm | Foto: Jan Rosenauer

Manželka vysoce postaveného českého diplomata ve Washingtonu nechala při nákupech v hypermarketu dítě více než půl hodinu v uzavřeném autě na parkovišti. Plačící nemluvě v uzamčeném voze zahlédli ostatní zákazníci a přivolali záchranáře. Po dalších deseti minutách se matka vrátila s plným nákupním košíkem.

Policie ze státu Maryland ji nezadržela, protože respektovala diplomatickou imunitu rodiny pracovníka české ambasády. Podle internetového serveru NBC4 by v jiném případě policie zatkla každého, kdo by nechal dítě v uzavřeném autě. Za zanedbání péče, které je v tomto případě v Marylandu trestné, hrozila ženě pokuta ve výši 500 dolarů a až 30 dní vězení.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme