Manželka prince Williama Kate slaví 30. narozeniny

Vévodkyně Catherine, manželka královnina vnuka prince Williama dnes slaví své 30. narozeniny. Buckinghamský palác oznámil, že oslava bude skromná a neokázalá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Princ William a jeho žena Kate | Zdroj: Reuters

Kate a William si už v neděli vyrazili na filmovou premiéru režiséra Stevena Spielberga Válečný kůň. Mezi hosty byl i samotný kůň jménem Joey. Děj filmu se odehrává za 1. světové války.

Příběh vypráví o chlapci, který doprovází na bojiště svého koně, který byl zrekvírován pro válečnou službu. Film už měl premiéru ve Spojených státech. Podle recenzentů je to natolik dojemný, že se při něm rozplakali i nejotrlejší muži.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolupracovník ČRo v Londýně Milan Kocourek

Hlavním organizátorem oslavy pro Kate je bratr Williama princ Harry spolu se setrou Kate Pipou. Podle médií společně připravili oslavu ve stylu 80. let, kdy se Kate narodila. Podle některých zdrojů se už party dokonce konala, a to právě po recepci po promítání filmu Válečný kůň.

Kate svým známým dala najevo, že místo dárku by byla radši, kdyby dali peníze na charitu. Nicméně královna údajně věnuje Kate tiáru, tedy čelenku ze své královské sbírky.

A jaké jsou plány pro mladý manželský pár tento rok? Princ William má v únoru nastoupit na šest týdnů jako pilot na Falklandy, Kate ho tam následovat nebude. Během roku spolu plánují návštěvu Malajsie, Singapuru nebo Šalamounových ostrovů. Návštěva má být součástí jejich oficiálních povinností jako reprezentantů Británie.

Milan Kocourek, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme