Manželství prvního páru Ruska je v troskách. Putinovi zůstávají přáteli

Manželé Vladimir a Ludmila Putinovi už společně perlovou svatbu neoslaví. Po 30 letech se jejich manželství rozpadlo. Putinovi to nečekaně oznámili po baletním představení Esmeralda v Kremlu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir a Ludmila Putinovi oznámili, že se rozvedli | Zdroj: Reuters

Rozhovor ve foyeru Státního kremelského paláce začal nevinně. Reportérka televize Rossija 24 se zeptala prezidentského páru na dojmy z představení.

„Zdá se mi, že náš balet dosáhl velkoleposti a dokonalosti. Pohyby tanečníků byly natolik lehké a jakoby bez velké námahy. Otrockou dřinu, která za tím je, diváci vůbec neviděli,“ uvedla Ludmila Putinová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak oznámil ruský první pár zprávu o svém rozvodu, přibližuje zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu Martin Dorazín

„Bylo to úžasné, už v průběhu představení jsme si sdělovali své pocity,“ doplnil její - nyní už bývalý - manžel.

A potom padla otázka, o které Putinův mluvčí posléze tvrdil, že nebyla předem dohodnutá. Reportérka se zeptala, jestli fakt, že se manželé už dlouho neobjevují společně na veřejnosti, znamená rozchod.

„Ano, je to tak. Veškerá moje činnost a práce je veřejná. Absolutně veřejná. Někomu se to líbí, někomu ne. A existují lidé, kteří jsou s tím zcela nekompatibilní. Ludmila se mnou odsloužila devět let a pak jsme přijali toto společné rozhodnutí,“ řekl prezident Ruské federace a Ludmila Putinová ho doplnila:

„Ano připojuji se ke slovům Vladimira Vladimiroviče. Prakticky se nevidíme. Já opravdu nemám ráda publicitu a neustálé cestování. Vladimir je plně pohlcen prací, děti už jsou dospělé a mají svůj život. Každý máme svůj život.“

Bývalí manželé nakonec ale konstatovali, že jich vztahy jsou stále dobré a navždy zůstanou blízkými přáteli. Ludmila ocenila podporu svého bývalého muže a jeho péči o děti.

Martin Dorazín, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme