Maradona popřel zprávy o smrti Castra, ukázal veřejnosti dopis od bývalého vůdce Kuby

Diego Maradona na veřejnosti ukázal dopis od Fidela Castra. Legendární argentinský fotbalista tím chce popřít spekulace o možném úmrtí bývalého kubánského vůdce, které se před pár dny vyrojily na internetu a v některých médiích.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý argentinský fotbalista Diego Maradona.

Bývalý argentinský fotbalista Diego Maradona. | Zdroj: Reuters, Reuters

Diego Maradona byl na Kubě natáčet první díl druhé série fotbalového pořadu „La Zurda“ neboli „Levačka", který produkuje venezuelská televize TeleSur.

To je televize, která byla založena jako jakási protiváha západním televizním stanicím typu BBC nebo CNN, tu druhou – americkou – obzvlášť nemají rádi někteří levicoví lídři v Latinské Americe.

No a právě pro TeleSur poskytl Maradona při odletu zpět do Argentiny interview. Ukázal při něm dopis psaný na počítači, pod nímž je podpis Fidela Castra a také čas a nedělní datum. Přesně tak vypadají v posledních létech Fidelovy články, úvahy a dopisy veřejnosti.

Maradona také v interview ukázal husí kůži, která mu prý naskočí, když se mluví o smrti.

„Jestli mám být mluvčím a říct, že mi Fidel posílá tenhle dopis, tak to říkám do všech světových stran. Fidelovi se daří velmi dobře. A poslal mi tenhle dopis. Jednou jsem mu říkal: Proč tě CNN pořád pohřbívá? A on na to: Diego, jednoho dne se trefí. Jednoho dne zemře každý,“ líčil Maradona.

Fidelu Castrovi je dnes 88 let. V čele Kuby skončil v roce 2008, o tři roky později odešel z čela komunistické strany. Od té doby se moc neukazuje na veřejnosti a i je o něm slyšet čím dál méně. Občas psal sloupky či komentáře, ten poslední je však až ze 17. října.

Minulý týden se objevila zpráva, že Havana svolává tiskovou konferenci, téma přitom nesdělila. To už samo o sobě bylo dost pro rozlet spekulací, že Fidel Castro možná zemřel.

Fidel Castro | Foto: Licence Public Domain, volné dílo U.S. News & World Report

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme