Kočner u soudu odmítl vinu v kauze směnek. Podle obžaloby zpronevěřil 1,7 miliardy korun

Slovenský podnikatel Marian Kočner odmítl obžalobu z padělání směnek v hodnotě přes 1,7 miliardy korun. Prohlásil to před soudem v Justičním paláci v Bratislavě. Kočner je známý hlavně jako údajný objednavatel vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka. Do Bratislavy ho už včera převezla policejní kolona v doprovodu vrtulníku.

Bratislava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběry z domovní prohlídky. Muže uprostřed identifikovala slovenský Denník N jako podnikatele Mariána Kočnera.

Záběry z domovní prohlídky. Muže uprostřed identifikovala slovenský Denník N jako podnikatele Mariána Kočnera. | Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Jedna z Kočnerových firem žádala proplacení směnek mimo jiné od televize Markíza. Spolu s bývalým ředitelem televize Pavlem Ruskem je ale podle obžaloby vytvořili až dlouho poté, co Rusko v Markíze skončil.

Všichni, kteří jsou u soudu přítomni, včetně novinářů, musejí odevzdávat své mobilní telefony. Nesmějí se pořizovat ani obrazové záznamy, pouze ve chvíli, kdy to soud povolí. To znamená pouze tehdy, kdy se jednání přeruší. S Mariánem Kočnerem jsou v soudní síni neustále čtyři policisté. Dva se neustále střídají po jeho boku.

Kočnera obviněného z vraždy novináře Kuciaka převezli z věznice, v pondělí bude vypovídat u soudu

Číst článek

Stejně bude vypadat jednání i následující den, kdy bude Kočner poslouchat výpovědi dalších předvolaných a klást jim otázky.

Muž obviněný z vraždy novináře Jána Kuciaka se objevil na veřejnosti po více než roce. U pondělního soudu má vypovídat také Peter Tóth, bývalý šéf civilní kontrarozvědky SIS. Loni v říjnu napsal slovenský list Denník N, že Kočner si Tótha před více než rokem najal na sledování nejméně pěti slovenských novinářů, včetně Kuciaka. Podle deníku to Tóth potvrdil při výslechu na policii.

pan, kla, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme