Marihuana americkým studentům stále chutná

Universitní města jsou jejími největšími odběrateli. Naopak na jihu Texasu je spotřeba nejnižší. Mezi hříšníky se na čelní místo vypracovaly Boston, kde je Harwardská universita, a podhorské universitní městečko Bolder v Coloradu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marihuana | Foto: Marihuana galery

Jak připomíná severoamerický zpravodaj Českého rozhasu Miroslav Konvalina, užití marihuany je ve Spojených státech stále ilegální.

Marihuanu si jednou měsíčně užije asi 5 procent Američanů, ale v Bostonu, kde je řada prestižních vysokých škol a universit, v posledních 30 dnech okusilo drogu více než 12 procent lidí. V Bostonu zdravotníky a starostu prvenství netěší, ale upozorňují na velké procento mladých studentů, kteří nemají před marihuanou zábrany a neobávají se jí tolik.

V Bostonu mají vůbec blíže k riskantnímu chování. Pět a více skleniček alkoholu si během jednoho večera dopřeje třetina tamních obyvatel, zatímco v průměru se alespoň jednou za měsíc opije jen dvacet procent Američanů starších 12 let.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme