Marihuana americkým studentům stále chutná

Universitní města jsou jejími největšími odběrateli. Naopak na jihu Texasu je spotřeba nejnižší. Mezi hříšníky se na čelní místo vypracovaly Boston, kde je Harwardská universita, a podhorské universitní městečko Bolder v Coloradu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marihuana

Marihuana | Foto: Marihuana galery

Jak připomíná severoamerický zpravodaj Českého rozhasu Miroslav Konvalina, užití marihuany je ve Spojených státech stále ilegální.

Marihuanu si jednou měsíčně užije asi 5 procent Američanů, ale v Bostonu, kde je řada prestižních vysokých škol a universit, v posledních 30 dnech okusilo drogu více než 12 procent lidí. V Bostonu zdravotníky a starostu prvenství netěší, ale upozorňují na velké procento mladých studentů, kteří nemají před marihuanou zábrany a neobávají se jí tolik.

V Bostonu mají vůbec blíže k riskantnímu chování. Pět a více skleniček alkoholu si během jednoho večera dopřeje třetina tamních obyvatel, zatímco v průměru se alespoň jednou za měsíc opije jen dvacet procent Američanů starších 12 let.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme