Marine Le Penová musí Evropskému parlamentu vrátit 300 tisíc eur. Neoprávněně pobírala náhrady

Vůdkyně francouzské krajní pravice Marine Le Penová má Evropskému parlamentu vrátit v přepočtu téměř osm milionů korun. Rozhodl tak v úterý Tribunál Evropské unie v Lucemburku. Peníze byly určeny na zaměstnávání parlamentní asistentky. Le Penová podle soudu ale neprokázala, že asistentka vykonávala nějakou činnost.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marine Le Penová při projevu po druhém kole prezidentských voleb, ve kterém uznala porážku. | Zdroj: Reuters

Předsedající soudce dal za pravdu Evropskému parlamentu, který tvrdí, že Le Penová náhrady pobírala neoprávněně, a požaduje jejich vrácení. Francouzská politička tyto peníze dostávala v letech 2010 až 2016 a požadavek europarlamentu odmítla.

Svět se mění a my také, prohlásila Marine Le Penová. Její strana ponese nový název Národní sdružení

Číst článek

Obvinila ho navíc z diskriminace a podjatosti, protože kvůli zneužívání náhrad vede řízení i s dalšími europoslanci za její stranu. Také toto obvinění tribunál zamítl. Proti právnímu zdůvodnění verdiktu může Le Penová ještě podat odvolání.

Marine Le Penová byla europoslankyní do loňského roku. Po porážce ve francouzských prezidentských volbách ve stejné roce získala křeslo v národním parlamentu. Za fiktivní zaměstnávání asistentů a zneužívání náhrad europarlamentu čelí obvinění i Le Penové otec a její životní partner.

Strana Le Penové Národní fronta se před nedávnem přejmenovala na Národní sdružení. Vystupuje proti Evropské unii a chce ve Francii vypsat referendum o vystoupení z ní.

fin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme