Le Penová dál povede Národní sdružení. Do čela strany byla podle očekávání zvolená počtvrté

Marine Le Penová byla v neděli na sjezdu Národního sdružení (RN) podle očekávání počtvrté zvolena do čela této francouzské krajně pravicové strany. Byla jedinou kandidátkou, stranu vede od roku 2011. Na sjezdu v jihofrancouzském Perpignanu dostala 98,35 procenta hlasů, informovala agentura AFP.

Perpignan (Francie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marine Le Penová byla do čela Národního sdružení zvolena počtvrté. Archivní foto | Foto: Kristián Těmín | Zdroj: Český rozhlas

Dvojka strany Jordan Bardella byl jmenován prvním místopředsedou. Tento europoslanec a věrný zástupce Le Penové od podzimu v pouhých 25 letech dočasně povede stranu po dobu prezidentské kampaně šéfky RN.

Regionální volby netáhly, přišla k nim jen třetina Francouzů. Macron ani Le Penová neuspěli

Číst článek

„K Národní frontě se nevrátíme,“ řekla mimo jiné v projevu 52letá Le Penová. Odkázala přitom na někdejší název strany, která v polovině roku 2018 změnila jméno a kurz.

Chce se tak distancovat od své antisemitské a rasistické minulosti. Le Penová má v úmyslu z méně radikální pozice oslovit více voličů, napsala agentura DPA.

V nedávných regionálních volbách, které podle tisku posloužily jako předkolo voleb prezidentských, tato protiimigrační a euroskeptická strana nicméně neuspěla a žádný region nezískala.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme