Mladík podezřelý z vraždy novinářky byl přepraven z Německa do Bulharska

Do Bulharska byl z Německa letecky přepraven bulharský občan podezřelý z brutální vraždy novinářky Viktorije Marinovové, spáchané předminulý víkend. Severin Krasimirov, který byl zadržen minulý týden v Německu, se podle německé prokuratury přiznal, že novinářku zbil, popřel ale, že by ji znásilnil a zabil. Hrozí mu doživotí

Sofie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zavražděná novinářka Viktorija Marinová | Foto: TVN.bg/Handout via | Zdroj: Reuters

Marinovová, která pracovala pro bulharskou regionální televizi TVN a uváděla investigativní pořad, byla zavražděna v sobotu 6. října ve městě Ruse na severu Bulharska. Vrah ji podle informací poskytnutých policií a prokuraturou znásilnil, zbil a škrtil.

Vyšetřovatelé dali najevo, že považují za motiv zločinu sexuální násilí. Souvislost s profesionální činností oběti hned od začátku označili za málo pravděpodobnou.

Podezřelý z vraždy novinářky Marinovové souhlasí s vydáním do Bulharska. Jeho matka tvrdí, že se jí přiznal

Číst článek

Trestný čin vyvolal velkou pozornost v Bulharsku, ale zejména v zahraničí, protože jeho obětí se stala novinářka. Jedná se totiž o třetí vraždu novináře v některé z členských zemí Evropské unie za uplynulých 12 měsíců. Loni v říjnu připravila nálož nastražená v automobilu o život maltskou novinářku Daphne Caruanovou Galiziovou. Letos v únoru nájemný vrah zastřelil slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku.

Bulharská policie 21letého Krasimirova už předběžně v nepřítomnosti obvinila ze znásilnění a vraždy Marinovové. Po převozu do Ruse ze Sofie, kam přiletěl večer z Frankfurtu s policejní eskortou, bude v přítomnosti svého obhájce oficiálně s obviněním seznámen, informoval zpravodajský server BGNES. Soud v Ruse by pak měl rozhodnout o uvalení vazby.

Krasimirovova matka v rozhovoru poskytnutém bulharské televizní stanici NOVA tvrdila, že se jí syn k činu přiznal. Řekl podle ní, že to udělal v opilosti a že si nic nepamatuje. Nicméně německá generální prokuratura později sdělila, že zadržený pouze připustil, že novinářku zbil, popřel ale, že by ji znásilnil, okradl či chtěl připravit o život.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme