Ukrajinský přístav Mariupol se chystá na ruský úder. Místní v ulicích připravují Molotovovy koktejly

Ruská armáda soustředila své síly kolem ukrajinského přístavu Mariupol na Azovském moři. Zpravodaj Radiožurnálu na místě zaznamenal atmosféru v ulicích strategicky důležitého města. Místní připravují Molotovovy koktejly, policie rozhání lidi, kteří vyrazili na procházku. „Vy jste se zbláznili?! Běžte domů! Schovejte se!“ křičí na ně.

Mariupol Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinská policie na obchůzce Mariupolu

Ukrajinská policie na obchůzce Mariupolu | Zdroj: Fotobanka Unian

V sobotu už Mariupol, na rozdíl od pátku, vypadal jako docela přízračné město. Zastavila se hromadná doprava, zavřely se i ty poslední obchody, tedy potraviny a lékárny.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Mariupolu se připravují na ruskou ofenzívu

V centru téměř půl milionového města, nedaleko divadla, zůstala otevřená jediná malá kavárna. Jmenuje se Na skok a jde o poslední místo, kde si místní mohou objednat jídlo.

V centru města nejsou vidět žádné přesuny vojáků nebo techniky. Všechny armádní zdroje vyčkávají na okrajích města a pečlivě střeží pobřeží.

Před posledním funkčním bankomatem se táhne dlouhá fronta, jinak jsou ale na ulicích pouze lidé, kteří nutně musejí ven.

Některé obchody už zabarikádovaly vchody, zalepily výlohy a policie rozhání lidi, kteří se tady procházejí a volá na ně přitom „Vy jste se zbláznili?! Běžte domů! Schovejte se!“

Přímo na ulicích jsou pak shluky místních, kteří za asistence policie připravují Molotovovy koktejly tak, jak jim to doporučily úřady. Více si můžete poslechnout v reportáži z místa.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme