Mark Thatcher odešel od soudu s podmínkou a pokutou

Syn bývalé britské premiérky Margaret Thatcherové Mark u soudu v Kapském Městě přiznal podíl na neúspěšném pokusu o převrat v Rovníkové Guineji. Podrobnosti příprav převratu podle svého prohlášení neznal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mark Thatcher | Zdroj: ČTK

Mark Thatcher byl odsouzen na čtyři roky podmínečně a dostal pokutu tři miliony randů, to je téměř 12 milionů korun. Jde o výsledek dohody mezi jeho právními zástupci a obžalobou. Podle názoru pozorovatelů k této dohodě došlo po poradě s jeho matkou, která byla před nástupem na politickou dráhu zkušenou právničkou.

Mark Thatcher přiznal porušení jihoafrického zákazu žoldnéřské činnosti financováním vrtulníku, o jehož zamýšleném použití pro údajný převrat - jak řekl - nevěděl. Domníval se, že vrtulník bude používán pro ambulanční účely.

Dnešním přelíčením končí omezení, které se vztahovalo na místo jeho pobytu. Mark Thatcher tak nyní bude smět poprvé po pěti měsících z Jihoafrické republiky vycestovat.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme