Markíza: Slovenští policisté utýrali Roma

Policisté ze středoslovenského města Revúca podle soukromé televize Markíza brutálně utýrali k smrti jedenapadesátiletého Roma. Případem se začal zabývat krajský vyšetřovací úřad v Banské Bystrici. Některé slovenské politické strany vyzvaly ministra vnitra, aby osobně dohlédl na průběh vyšetřování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí bratislavská zpravodajka Radiožurnálu Renata Havranová, policisté měli staršího Roma a jeho dva syny připoutat k ústřednímu topení a údajně je 12 hodin nepřetržitě fyzicky týrat. Lékaře zavolali až v okamžiku, kdy nejstarší Rom na následky bití zemřel. Další z trojice týraných je v péči lékařů, kteří ale o rozsahu zranění nechtějí hovořit. Druhý syn vypověděl, že policisté byli zřejmě odhodláni utýrat je k smrti všechny. Mezi brutálními příslušníky je i syn starosty obce Magnezitovce, který údajně jednoho z Romů napadl už den před incidentem. Slovenská veřejnost je v šoku. Někteří političtí představitelé žádají tvrdý postih a upozorňují na nebezpečí přerůstání rasové intolerance do státní správy.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme