Markíza: Slovenští policisté utýrali Roma

Policisté ze středoslovenského města Revúca podle soukromé televize Markíza brutálně utýrali k smrti jedenapadesátiletého Roma. Případem se začal zabývat krajský vyšetřovací úřad v Banské Bystrici. Některé slovenské politické strany vyzvaly ministra vnitra, aby osobně dohlédl na průběh vyšetřování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí bratislavská zpravodajka Radiožurnálu Renata Havranová, policisté měli staršího Roma a jeho dva syny připoutat k ústřednímu topení a údajně je 12 hodin nepřetržitě fyzicky týrat. Lékaře zavolali až v okamžiku, kdy nejstarší Rom na následky bití zemřel. Další z trojice týraných je v péči lékařů, kteří ale o rozsahu zranění nechtějí hovořit. Druhý syn vypověděl, že policisté byli zřejmě odhodláni utýrat je k smrti všechny. Mezi brutálními příslušníky je i syn starosty obce Magnezitovce, který údajně jednoho z Romů napadl už den před incidentem. Slovenská veřejnost je v šoku. Někteří političtí představitelé žádají tvrdý postih a upozorňují na nebezpečí přerůstání rasové intolerance do státní správy.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme