Marocké námořnictvo zahájilo palbu na plavidlo s migranty, které neuposlechlo příkazy. Jeden zraněný

Šestnáctiletý chlapec utrpěl střelné poranění ramene poté, co marocké námořnictvo začalo střílet na loď s asi 50 migranty mířícími do Evropy. S odkazem na sdělení nejmenovaného příslušníka marocké armády o tom informovala agentura AP.

Tanger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Chlapec byl lehce zraněn a odvezen do nemocnice v severním městě Tanger. Všichni na palubě měli podle zdroje marocké občanství. Incident se odehrál v úterý u pobřežního města Aríš na atlantickém pobřeží asi 90 kilometrů jižně od Tangeru a není prvním svého druhu.

Loď Aquarius vzala na palubu dalších 47 migrantů. Marně však hledá přístav k vylodění

Číst článek

Koncem září loď marockého námořnictva ve Středozemním moři zahájila palbu na plavidlo s migranty, které odmítlo uposlechnout jejích pokynů. Zabita byla dvacetiletá Maročanka a další tři lidé byli zraněni. Španělský kormidelník nebyl zasažen a byl zatčen.

Marocké námořnictvo mezitím oznámilo, že v úterý a ve středu zachránilo z lodí až 500 lidí. Agentura AP uvádí, že Maroko v poslední době podobné operace zintenzivnilo s cílem zastavit lodě s migranty, kteří se chtějí nelegálně dostat do Španělska.

Poté, co Itálie pod novým ministrem vnitra Matteem Salvinim zpřísnila postup vůči přílivu nelegálních přistěhovalců, stalo se letos Španělsko pro migranty hlavní vstupní branou do Evropy. Po moři jich sem podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) dorazilo přes 35 tisíc, dalších asi 5000 pak překonalo hranice španělských exkláv v Maroku Ceuta a Melilla.

Celkem se letos do Evropy dostalo na 100 tisíc migrantů. Více než 1700 jich na cestě zahynulo nebo se pohřešují ve Středomoří.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme