Marocké letadlo pod falešnou záminkou přistálo na Mallorce. Pasažéři utekli, mohlo jít o nelegální vstup

Mezinárodní letiště na ostrově Mallorca muselo být v pátek večer na několik hodin uzavřeno kvůli nezvyklému incidentu. Podle agentury DPA tam přistálo neplánovaně kvůli naléhavému zdravotnímu případu letadlo marockých aerolinií letící na trase mezi Casablankou a Istanbulem.

Palma de Mallorca Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo (ilustrační foto)

Podle místních médií se úřady domnívají, že šlo o záměrnou akci a o nelegální vstup na území Španělska (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

Podle místních médií se úřady domnívají, že šlo o záměrnou akci a o nelegální vstup na území Španělska.

VIDEO: V Novém Dillí se pod mostem zaseklo letadlo. Podle některých svědků tam je několikátý den

Číst článek

Když totiž k letadlu přijela sanitka, aby vyzvedla pacienta, který měl být v diabetickém šoku, rozeběhlo se 20 ostatních pasažérů po letišti a provoz musel být pozastaven.

Několik lidí bylo zatčeno. Člověk, který si stěžoval na na zdravotní problém, byl dopraven do nemocnice, ale tam lékaři konstatovali, že je naprosto zdráv. Policie ho zatkla za ilegální vstup.

List El País napsal, že osoba, která „pacienta“ doprovodila do nemocnice, rovněž „zmizela“. Podle listu bylo kromě simulanta zadrženo dalších pět lidí.

Kvůli incidentu muselo být 13 letadel mířících na Mallorku odkloněno na jiná letiště a 16 letů odstartovalo z Mallorky se značným zpožděním. Po asi čtyřech hodinách uzávěry letiště provoz obnovilo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme