Maročané zasáhli proti migraci do španělských exkláv. Stovky lidí převezli k hranici s Alžírskem

Příslušníci marockých bezpečnostních složek vyvezli stovky běženců z pobřežních regionů na severu země do jižně položených oblastí. V neděli o tom s odvoláním na Marocký svaz pro lidská práva (AMDH) informuje agentura DPA. Zničeno bylo také několik tábořišť poblíž španělské exklávy Melilla, odkud se lidé snaží dostat do Evropy.

Rabat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Afričtí běženci ve španělské enklávě Ceuta (ilustrační foto). | Foto: Jesus Moron | Zdroj: Reuters

Od poloviny minulého týdne se konají razie ve městech Tanger a Nador, v samotném Nadoru bylo podle AMDH zadrženo více než 600 lidí, z nichž většina pochází ze zemí ležících jižně od Sahary.

Stovky migrantů pronikly do španělské enklávy Ceuta. Na policisty útočili vápnem i hořlavinami

Číst článek

V autobusech pak byli odváženi směrem na jih. Část z běženců měla pouta. Někteří z nich byli pak vypuštěni nedaleko města Tiznit ležícího asi 800 kilometrů na jih od pobřeží Středozemního moře, jiné autobusy dovezly nedaleko alžírské hranice.

V poslední době se stále více lidí snaží dostat do Evropy přes Maroko. Za letošek z této země do Španělska dorazilo 28 000 běženců. Už v srpnu se jejich počet dostal na úroveň celého loňského roku.

Také alžírské úřady podnikají tvrdé kroky proti migrujícím lidem. V polovině minulého měsíce podle údajů Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) jich bylo zadrženo několik stovek. Následně byli lidé vyvezeni do pouště na jihu země.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme