Marocká policie rozbila síť pašeráků migrantů, zadržela čtyři osoby

Marocká policie rozbila ve městě Tangeru na severu země zločineckou skupinu pašující migranty do Evropy. Zatkla při tom čtyři osoby ve věku 24 až 44 let podezřelé z této nelegální činnosti. Podle státní agentury MAP o tom v sobotu informovala hlavní správa bezpečnostních služeb.

Rabat Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Itálie chce kvůli pokračujícímu přílivu migrantů vyslat vojenské lodě k libyjským břehům.

Člun s uprchlíky | Foto: Stefano Rellandini | Zdroj: Reuters

Ve vydaném prohlášení se rovněž uvádí, že policisté zároveň zadrželi 22 lidí z různých afrických zemí, kteří se chystali využít služeb pašeráků a dostat se ilegálně do Španělska. Policie přitom zabavila nafukovací člun a záchranné vesty.

Loď s třemi stovkami migrantů míří do Španělska, odmítla ji Itálie i Malta

Číst článek

Uvedená operace proti pašerákům se uskutečnila v pátek večer. Zadrženými členy zločinecké organizace jsou podle sdělení bezpečnostních služeb tři Marokánci a „zprostředkovatel“, který pochází z blíže neupřesněné subsaharské země.

Agentura AFP napsala, že podle nedávno zveřejněných oficiálních údajů marocké úřady letos od ledna do konce září zmařily 68 tisíc pokusů o ilegální migraci a rozbily 122 aktivních zločineckých skupin.

Maroko, které od Evropy dělí jen úzkých Gibraltarský průliv, je už řadu let tranzitní zemí pro migranty ze severní a subsaharské Afriky snažících se dostat nelegálně do Evropské unie. Podle marockých úřadů aktivita pašeráků při nezákonné přepravě lidí k evropským břehům v letošním roce znatelně vzrostla.

 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme