Ruská občanská výzva chce přejmenovat stanici metra Pražská. Reaguje na přemístění sochy Koněva

V Rusku se objevila občanská výzva k přejmenování stanice moskevského metra Pražská na stanici Maršála Koněva. Podle televize Zvezda má jít o odpověď na odstranění jeho sochy z pražské Bubenče. S prosbou o podporu této iniciativy se na ruského ministra obrany Sergeje Šojgua obrátila občanská rada při tomto resortu.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Socha Maršíla Koněva byla z náměstí Interbrigády přesunuta v pátek 3. dubna. Bude součástí sbírky Muzea paměti 20. století. | Zdroj: Městská část Prahy 6

Jak uvedla ruská armádní televize Zvezda, občanská rada při ministerstvu obrany k přejmenování stanice metra Pražská vyzvala šéfa resortu Sergeje Šojgua v dopise. Právě ministr obrany se minulý týden osobně obrátil na ruský vyšetřovací výbor, aby zahájil trestní stíhání kvůli odstranění pomníku maršála Koněva.

Stalo se tak poté, co prezident Vladimir Putin podepsal zákon o odpovědnosti za poničení vojenských hrobů a pomníků. A to nejen v Rusku, ale i v zahraničí.

Exministr kultury Vladimir Medinskij pak tento týden uvedl, že získal seznam zastupitelů, kteří pro přesun sochy hlasovali, a jejich jména plánuje výboru předat.

Ivana Milenkovičová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme