V troskách zřícených domů v Marseille našli už pátou oběť, za pád nejspíš mohou deště

V troskách dvou zchátralých domů, které se v pondělí zřítily v centru jihofrancouzského města Marseille, ve středu záchranáři objevili tělo páté oběti. S odvoláním na prokurátora Xaviera Tarabeuxe o tom ve středu informovala agentura AFP. Pátrání po dalších případných mrtvých dál pokračuje. Původní odhady hovořily o pěti až osmi zasypaných.

Marseille Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Marseille se v pondělí zřítily dva zchátralé domy. Hasiči v troskách našli zatím pět obětí | Foto: Jean-Paul Pelissier | Zdroj: Reuters

Ve středu ráno kolem 7.00 SEČ nalezli záchranáři podle Tarabeuxe tělo jednoho muže. Už předtím se v sutinách ve čtvrti Noailles našla těla dvou mužů a dvou žen.

V úterý ministr vnitra Christophe Castaner na místě uvedl, že ohledně nalezení nějakých přeživších není příliš optimistický.

Jeden ze zřícených domů byl „uzavřený a zazděný“, informovala marseilleská radnice, která objekt v roce 2008 prohlásila za neobyvatelný a poté ho odkoupila.

V sousedním domě bylo obydlených devět z deseti bytů. Částečně se zhroutil i třetí dům, který byl opuštěný a zazděný od léta 2012.

Město sužovaly silné deště

Jedna z obyvatelek domu, 25letá studentka Sophie, odešla v neděli večer přespat k rodičům. „Už několik dní dveře několika bytů, včetně toho mého, šly zavřít jen s obtížemi, anebo vůbec. Měla jsem strach, aby se dveře nezablokovaly a neuvěznily mě uvnitř,“ řekla agentuře AFP.

„Neštěstí by mohlo souviset se silnými dešti, které v posledních dnech Marseille sužovaly,“ uvedla radnice, která ze dvou okolních budov evakuovala zhruba 100 lidí a ubytovala je jinde. Zástupce starosty Julien Ruas uvedl, že prohledávání sutin bude trvat několik dní.

Zřícení budov už rozpoutalo debatu o kvalitě bydlení pro nejchudší obyvatele Marseille, kde je mnoho domů ve velmi špatném stavu. „Padají domy těch nejchudších, a to není náhoda,“ poznamenal šéf levicové strany Nepodrobená Francie (LFI) Jean-Luc Mélenchon.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme