‚Nový nepřijatelný vrchol.‘ Saský vicepremiér dostal výhrůžný balíček s airsoftovou zbraní

Místopředsedovi saské vlády Martinovi Duligovi někdo poslal domů balíček, ve kterém byla airsoftová napodobenina útočné pušky. Informovala o tom v sobotu agentura DPA. Zjevně výhrůžná zásilka, kterou politik spolkové země sousedící s Českem dostal, vyvolala značnou pozornost. Před časem v Německu totiž zavraždili vysoce postaveného úředníka a politika vládní CDU. K vraždě se přiznal pravicový extremista.

Drážďany Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda saské vlády Martin Dulig | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Výhrůžek - i výhrůžek smrtí - urážek a nadávek směřovaných na mou osobu od roku 2015 citelně přibývá,“ komentoval v sobotu případ Dulig, který je rovněž saským ministrem hospodářství a předsedou zemské organizace německé sociální demokracie. „Aktuální případ je novým, nepřijatelným vrcholem,“ dodal.

‚Budíček pro Německo.‘ Neonacistu podezřelého z vraždy politika Lübckeho měly léta v hledáčku tajné služby

Číst článek

Balíček, který Dulig dostal už v polovině května na soukromou adresu, obsahoval airsoftovou zbraň, tedy zbraň střílející malé kuličky za pomoci stlačeného vzduchu, která měla podobu útočné pušky G36 vyráběné německou firmou Heckler & Koch. Originální zbraň tohoto typu používá například bundeswehr.

Saský premiér Michael Kretschmer výhrůžný balíček zaslaný do domu svého koaličního partnera označil za „obrovské svinstvo“. „Proti tomu budeme bojovat, to se nesmí opakovat. Právě jsme jeden případ zažili v Kasselu,“ řekl s odkazem na nedávnou vraždu Waltera Lübckeho, která vyvolala v Německu pobouření i debatu o pravicovém extremismu.

Lübcke byl vysoce postaveným úředníkem místní správy v Hesensku a někdejším poslancem zemského sněmu za Křesťanskodemokratickou unii (CDU) kancléřky Angely Merkelové. Zastřelen byl začátkem června u svého domu nedaleko Kasselu. Motivem byl zřejmě jeho otevřený přístup k migrantům. K činu se přiznal pravicový extremista.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme