Martině z Bavorska zničila život droga, která je v Česku snadno dostupná

Je levný, je kvalitní a je k mání. Českému pervitinu se v Německu říká Crystal speed. Je tam stále oblíbenější. Pašuje se přes hranice a lidí, kteří jsou na něm závislí, přibývá. Podle německých úřadů je situace vážná. Crystal je prý jako epidemie, která ničí životy. Jako třeba Martině z Bavorska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čistý krystalický pervitin | Foto: CC BY-SA 3.0, Radspunk

„Nemyslíš na své děti, nemyslíš na svou rodinu. Prostě ho chceš za každou cenu. Je ti jedno, že tě chytí policie. Když máš Crystal před sebou, nedokážeš říct ne," líčí Martina, která se léčí ze své závislosti. Je jí šestačtyřicet let. Českému pervitinu propadla před třemi lety. Dnes toho lituje.

„Zničilo mi to celý život. Byla jsem ve vězení, kradla jsem, pašovala jsem drogy přes hranice. Ale s krystalem to nebyl žádný problém," říká Martina. Ze začátku byl Crystal úžasný zážitek, všechno šlo lehce, všechno bylo úžasné. Po šesti měsících to začalo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příběh Martiny zachytil redaktor Pavel Polák

„Měla jsem psychózy. Šílené psychózy. Viděla jsem policisty na stromech, měla jsem pocit, že jsou všichni proti mně. Chtěla jsem se zabít," pokračuje žena. Martina, která je vyučenou kadeřnicí, přestala kvůli halucinacím pracovat. Prostě nemohla. Během pár měsíců zhubla, vážila jen 40 kilo.

Němci si čím dál častěji stěžují, že k nim narkomani a dealeři přivážejí drogy z českého pohraničí

Číst článek

„Tváře jsem měla plné děr od škrábání. Cítila jsem, jak mi pod kůží pochodují mravenci. Tvář jsem si rozbodala jehlami, protože jsem se chtěla těch mravenců zbavit," říká Martina. Zná jenom český Crystal. Je prý extremně čistý, jeden gram stojí 20 eur. Na německé poměry je levný.

Kupovala ho v pohraničí na vietnamských tržnicích. Prý to bylo snadné. „Jdeš rovnou ke stánkům, uděláš známé gesto, promneš si rukou špičku nosu a oni ti ho přinesou. Když o tom všem přemýšlím a vím, co všechno jsem ztratila a co jsem způsobila ostatním, chtěla bych, aby všechno bylo jinak. Doufám, že to zvládnu," dodává Martina.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme