Masakr v belgickém Lutychu má na kontě už 5 obětí

Belgičané jsou zděšení granátovým útokem a střelbou do davu v Lutychu. Bilance útoku je 5 obětí na životech a 123 zraněných. Na pěší zóně náměstí svatého Lamberta v centru Lutychu leželi po střelbě 4 mrtví. Jedním z nich byl sám pachatel. Na místě zahynuli dva studenti tamního gymnázia a jedna starší žena. V nemocnici pak na následky zranění zemřeli i 20letý muž a dvouleté dítě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrum belgického Lutychu po útoku | Zdroj: ČTK

Pachatel zaútočil na pěší zóně v době, kdy se lidé vydávali z práce na oběd a studenti šli domů ze školy. Na náměstí jsou instalované stánky hojně navštěvovaného vánočního trhu. Kvůli silnému větru byl ale trh naštěstí zavřený.

Motiv činu 33letého Nordina Amraniho zatím není známý. Jako zločinec ale nebyl žádným nováčkem. Před 3 lety byl odsouzen za nedovolené ozbrojování, když už něj policie našla 10 samopalů a také protitankovou střelu.

O tom, jak hluboce tragédie Belgii zasáhla, svědčí i to, že se do Lutychu vydali nejen ministryně vnitra a premiér Di Rupo. Do tamního provinčního paláce se přemístili i král Albert II. s královnou.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme