Maschadov je a není prezidentem Čečenska

Dneškem vypršel 5letý mandát čečenského prezidenta Aslana Maschadova. Do úřadu byl zvolen 26. ledna 1997. Maschadov, kterého oficiální Moskva neuznává, ale oznámil, že v úřadu nadále setrvá až do odchodu ruských okupačních vojsk z Čečenské republiky Ičkerie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva

"Aslan Maschadov zůstává nadále čečenským prezidentem i nejvyšším velitelem. Lhůta pro vykonávání jeho pravomocí automaticky pokračuje do odchodu ruských vojsk z území republiky," prohlásil pro rozhlasovou stanici Echo Moskvy zvláštní představitel Maschadova Marj Begva Čagajev. Naproti tomu oficiální ruské úřady prezentují situaci opačně. Předseda ruské ústřední volební komise Alexandr Vješniakov tvrdí, že Maschadov, jehož pravomoci vypršely v souladu s ústavou takzvané Ičkerie, se už práva na funkci prezidenta zbavil dřív sám svým počínáním. Poslanec ruské státní dumy za Čečensko Aslan Beg Alslachanov šel ve výrocích ještě dál, když prohlásil, že se maschadov předvedl jako bandita a jeho počínání zničilo zemi víc než dva roky tzv. protiteroristické operace ruské armády.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme