Masivní požár na severu Izraele je už pod kontrolou

Rozsáhlý požár na severu Izraele se po 77 hodinách podařilo dostat pod kontrolu. Prohlásili to velitelé zásahu, na kterém se podíleli hasiči z asi 15 zemí. Úřady povolily návrat obyvatel do většiny vesnic, které v uplynulých dnech evakuovaly. Premiér Benjamin Netanjahu také odvolal původně požadované další letecké posily ze zahraničí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lesní požár v Izraeli.

Lesní požár v Izraeli. | Foto: AFP

Ne všude se podařilo plameny zadusit. To hlavní prý ale hasiči zvládli, zejména díky masivnímu nasazení letadel. Úplné zlikvidování požáru prý může trvat ještě několik dní.

V tuto chvíli tedy platí, že zahynulo 41 lidí. 74 domů úplně shořelo a na 180 jich plameny poškodily částečně. Škody se už teď odhadují v přepočtu na 25 miliard korun.

V Izraeli sílí kritika, že země je na podobné události zcela nepřipravená. Premiér Netanjahu ale prohlásil, že hašení, které Izraeli zabralo tři dny, by jiné zemi trvalo tři týdny.

I místní odborníci přitom potvrzují, že bez cizí pomoci by Izraelci naprosto neměli šanci.

Břetislav Tureček, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme