Masové potyčky vypukly u jeruzalémských mešit

Potyčky dnes vypukly v Jeruzalémě mezi izraelskými policisty a muslimy, kteří se domáhali vstupu do mešit na Starém městě. Podle svědků policisté použili proti davu obušky. Mnoho lidí bylo zbito nebo pokopáno, ale zatím nejsou hlášeni žádní ranění. Dva mladí Palestinci, kteří se chtěli probojovat řadami policistů silou, byli zatčeni. Podle izraelského rozhlasu se do mešit dostalo na 4000 věřících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izrael dnes omezil přístup na Chrámovou horu, kde jsou mešity Al-Aksá a Skalní dóm, na Araby starší 45 let. Jde o bezpečnostní opatření, které má eliminovat nebezpečí atentátu.

Od 28. září, kdy začalo na palestinských autonomních územích násilí, se v pátek odehrávají podobné situace téměř každý pátek, což je den muslimských svátečních modliteb. Násilnosti vypukly po návštěvě šéfa izraelské opozice Ariela Šarona na Chrámové hoře.

Pravděpodobně Palestinci dnes ráno spáchali ve východním Jeruzalému atentát, při němž byl raněn jeden izraelský policista.

Palestinská militantní organizace Fatah dnes oznámila, že Izrael čtvrtečním útokem u Betléma, kde byl zabit jeden z vůdců této organizace, vyhlásil Fatahu válku. Organizace slíbila odvetu; mezi osobami, na které se zaměří, má být náčelník generálního štábu izraelské armády generálmajor Šaul Mofaz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme