Matka padlého Brita žaluje ministerstvo obrany

Matka britského vojáka zabitého v Iráku žaluje ministerstvo obrany za smrt svého syna. Tvrdí, že armáda nevybavila oddíl jejího syna potřebným obranným zařízením.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch

Devatenáctiletý Gordon Gentle z útvaru královských střelců byl zabit v červnu při výbuchu irácké bomby nastražené u silnice v Basře na jihu země. Minulý týden jeho matka a sestra byly náhle pozvány na setkání s náměstkem premiéra Johnem Prescottem, jemuž doručily dopis s protestem adresovaným premiérovi proti válce v Iráku. Ze setkání s Prescottem odešly nespokojeny - paní Gentlová řekla, že Prescott říkal hlouposti. Nyní chce Rose Gentlová žalovat ministerstvo obrany v přesvědčení, že smrti jejího syna bylo možné předejít, kdyby jeho hlídka měla u sebe elektronickou rušičku signálů, která by znemožnila výbuch bomby. Právní zástupce paní Gentlové se vyjádřil optimisticky a řekl, že rodina má pádný argument.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme