Matka syna zabitého v Iráku chce znát prezidentovy motivy

Protiválečné protesty, inspirované matkou vojáka, který zahynul v Iráku, se šíří Spojenými státy jako lavina. Se svíčkami v rukách protestovali Američané na stovkách míst, před Bílým domem i v jednotlivých amerických státech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Iráku

násilí v Iráku | Zdroj: ČTK

Cindy Sheehanová, která demonstruje před rančem prezidenta v Crawfordu, hodlá vytrvat do konce tamní dovolené George Bushe. Ten jí vzkázal, že s ní cítí, vojáky z Iráku ale odvolá až tam dokončí svou práci a se Sheehanovou se teď osobně nesejde.

Zpráva o tom, že dnes v Iráku zahynuli další 4 američtí vojáci, jen posílila odhodlání demonstrantů, kteří chtějí, aby George Bush Cindy Sheehanovou přijal a řekl jí pravdu o svých motivech setrvání v Iráku.

Osmačtyřicetiletá žena z Kalifornie táboří na poli u Crawfordu v karavanu už od 6. srpna, denně přijímá americké a zahraniční novináře, pořádá tiskové konference a chce do posledního dne Bushovy dovolené v Texasu využívat pozornosti, kterou se jí podařilo na protiválečné hnutí strhnout.

Dostává tisíce emailů a podporují jí desetitisíce Američanů. Matka, které zabili syna v Iráku, žádá, aby se prezident Bush sešel nejen s ní, ale s dalšími rodinami padlých, Bílý dům tvrdí, že se George Bush už sešel s 900 rodinnými příslušníky 270 padlých vojáků, včetně Sheehanové, se kterou se ale za současné situace nehodlá sejít znovu.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme